Zabýváme se pěstováním různých plodin, zejména brambor v ekologickém režimu bez použití umělých hnojiv a dalších syntetických chemikálií a proto hlízy našich brambor neobsahují rezidua těchto nežádoucích látek. Při pěstovnání plodin klademe hlavní důraz na hospodaření v souladu s přírodou a chování se šetrně vůči životnímu prostředí.

Po celý proces pěstování se snažíme předcházet negativním vlivům na plodiny pravidelnou kontrolou a řešením například mechanickou likvidací nežádoucího plevele ručním okopáváním.

V konečné fázi sklizně, stejně jako v celém průběhu vegetačního období ale i mimo něj, přistupujeme k šetrnému způsobu ručního sběru.

Z takto vypěstovaných brambor bez chemie přímo na stánku vykrajujeme vždy čerstvé spirály, které fritujeme pomocí profesionálních fritéz a kvalitního 100% slunečnicového oleje za vysoké teploty do kornoutů a nabízíme našim návštěvníkům. Použitý olej odevzdáváme k ekologické recyklaci specializované firmě. V případě zájmu rovněž rádi poradíme, jak pěstovat chutné brambory :-)

© 2011-2024 Jan Novotný, All rights reserved - Všechna práva vyhrazena.